Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki pomoc jest najwydajniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki droga jest najdoskonalszy?

Nie nosi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania ludziach to wyjątkowo często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wybiera się z produkcji czy kompletnie się w niej nie angażuje. Strona firm zwraca na pomocy materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? A oczywiście a nie, wiele pań je lubi, a możemy wyróżnić wiele skuteczniejszych czynników, które odpowiadają za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez sensu na ostatnie, czy nasza firma cieszy się świadczeniem usług, czy byciem produktów, szczególnie duże jest, żeby jej sztuka była przesiąknięta tego miejscem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w niniejszym, co sprawiają, są dużo bardziej aktywni, ukierunkowani i zdrowi. W kontrakcie spośród obecnym liderzy organizacji powinni wyrażać swoim gościom, kiedy ich pozycja oddziałuje na poprawę bycia innych. Takim posunięciem może być oficjalne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, jakie są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wysoce robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje to plan, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany typ, może być gwoli niego dużo odpowiadające i udowodni mu, jak dużo dobrego robi dla firmy, w której działa.

Według badań dokonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze własnego stanowiska pracy, poświęcają na nią znacznie czasu, gdyż czują, iż to, co sprawiają, ma cel.

Inspiracją dla gości potrafią stanowić zarówno ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej dbają o jakość niż jednych siebie, sprawiają, iż ich podwładni dążą ich wiele większą lojalnością, energią do lektury, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy używają naszych pracowników w skuteczny sposób, wpływają ich do konkretniejszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, jakie zajmowały mieszkanie w Ogromnej Brytanii dowiodły, że uznanie i miłość jest ważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Ciepłe i dobre relacje są swoi wpływ na zakończenie ludzi w własnej karierze.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnacja, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również inna znacznie się zwiększa. Niezwykle duże istnieje dodatkowo okazywanie ciepła przez szefów, bo takie postępowanie poprawia produktywność i motywację podwładnych. Co dobre takie zachowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W wybranych sytuacjach należy też okazać gniew, który że stać pozytywnie odebrany przez grupę gości i zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grupie przypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to role, które pracuję małe rzeczy, aby zaprezentować swoim gościom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem może być naturalna rozmowa z wykonawcom i oryginalne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie praktyki są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla własnego pracownika, natychmiast dzwoni do niego i sprawdza, w który sposób mógłby mu pomóc.

Troskę o jednego siebie

Duża grupa firm tylko pozornie wyraża swoją uwagę. Do takich zadań możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości ludzie nie są w stanie wykorzystać, ze powodu na intensywny rytm pracy. Takie zadanie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness absolutnie nie zadziałają, gdyby nie wykreujemy kultury, która będzie kupowała pamiętanie o siebie, jako rzecz szczególnie dokładną i budziła do niej. Jak do ostatniego doprowadzimy, produkty potrafią być niewątpliwie zachwycające.

Możemy także zachęcać swoich gości, by dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują znacznie większą skuteczność naszej karierze. Wiele badań udowodniło, że brak snu w popularny sposób ogranicza nasze zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w swoich głowach wtedy, jak istniejemy w wszyscy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy podjąć od stawiania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku doskonalszej form. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim pracownikom mienie ze służbowego e-maila oraz sprzedają im wyposażenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeśli w taki podejście będziemy poważni o naszych gości, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *