Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest tak ważna

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje oczywiście ważna

Prasóweczki

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje tak istotna – Dużo różnych właścicieli psów nie zdaje sobie rzeczy spośród obecnego, jak znacząca jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, kiedy i psów dorosłych.

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje tak istotna

 

Dużo różnych właścicieli psów nie zdaje sobie rzeczy spośród obecnego, jak znacząca jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, kiedy i psów dorosłych. Posiada zatem ogromne stanowienie dla zdrowego rozwoju pupila, gdyż pozwala uniknąć wielu zaburzeń i znaleźć wady wrodzone, które w szczególnym wypadku mogłyby stać pominięte, i które doprowadzić mogą do wielkich zaburzeń u zwierzęcia.

button-zamow

Profilaktyka dla szczeniąt

Program profilaktyki dla szczeniąt podejmuje się tak naprawdę teraz w liczbach tygodniach życia malucha. Podczas pierwszej wizyty lekarz weterynarii przeprowadzi szczegółowe badania i założy książeczkę zdrowia dla małego. Następnie nakreśliplan szczepień, który uzależniony istnieje od wielu ważnych czynników, takich jak styl życia pupila i środowisko, w którym stoi. Na ważnej wizycie ustalone zostaną również terminy odrobaczeń szczeniaka – ważny tego modelu zabieg wytwarzany stanowi w 3 tygodniu jego działania, następne w odstępach 3-4 tygodniowych, aż do przejścia przez pupila 6-tego miesiąca. Weterynarz omówi i sposoby odżywiania i doradzi najlepszą karmę.

Kiedy pierwsze szczepienie dla Szczeniaka? Szczepienie – chroniące przed nosówką, parwowirozą, parainfluenzą i wadą Rubartha – przeprowadzone zostanie najpewniej podczas kolejnej wizyty u lekarza, jednak przeważnie istnieje to obecnie drugie szczepienie w życiu szczeniaka, gdyż pierwsze najczęściej powodowane jest przez hodowcę lub pierwszego właściciela.

Nosówka u psa – objawy

Zaniedbanie opieki zdrowotnej u szczeniąt doprowadzić może do zarażenia się zwierzaka nosówką. Mimo niewinnie brzmiącej nazwy, nosówka to ważna oraz dużo poważna choroba wirusowa, która, nieodpowiednio leczona doprowadzić może do wielkich powikłań. Najczęściej powstają na nią szczenięta, ale zachorować mogą i starsze psy, często też z obniżoną odpornością.

Objawy nosówki są bardzo zróżnicowane. Początkowo będzie więc dolegliwość, zmniejszenie apetytu czy wypływ z nosa. W dalszym przebiegu choroba dotknąć może różnych układów – oddechowego, powodując kaszel i realizując do zapalenia płuc, pokarmowego, czego skutkiem są biegunki i wymioty, a jeszcze nerwowego, skutkując skurczami mięśni, ślinotokiem czy niedowładem kończyn. Szansa psa na wyleczenie w decydującej mierze zależy od szybkości postawienia diagnozy. Dlatego te odpowiednia opieka zdrowotna i szybkość ze karty właściciela istnieje tak istotna – pozwala znaleźć wiele chorób we wczesnym stadium także nie doprowadzić do właściwych komplikacji, i części spośród nich, jak wspomnianej nosówce, całkowicie zaradzić.

zobacz również Nosówka u psa – objawy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *