Piasek Kwarcowy Koszalin

      Brak komentarzy do Piasek Kwarcowy Koszalin

Nie od dziś wiadomo, że proste, i przy tym właściwe z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest typowym surowcem, który znajduje szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce spotykają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje zatem nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Moryń

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ogromna wytrzymałość – toż nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy daje się największą siłą na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego wykonywa się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz też zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Wykorzystuje się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Dodatkowo jest toż dokument na tyle tani i łatwy, że gra się go zarówno do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Moryń

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie kupił nie wyłącznie na placu budownictwa, lecz też dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do produkowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy chociażby w mieniu biżuterii i nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego odznaczają się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Moryń

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową trwałością i dlatego świetnie dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, zwiększamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, lecz też antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą stosuje się także do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Moryń

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za historią tych dokładnie zalet można je wykorzystywać również we mieszkaniach, kiedy również do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w dziedziny nie tylko ze prostego szerokiego zastosowania, lecz też ogromnych możliwości dekoracyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy uzyskać wiele nowych opcji kolorystycznych, zmieniając tym tymże posadzkę do bliskich spraw i przeświadczeń o tym jako powinno wyglądać dane miejsce. Nie zapominajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia konstrukcji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Moryń

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o