Promocja pieluchy Szczecin

Ciało gościa z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w funkcjonowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to dopiero chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Myślibórz

Choroby wieku starczego to klucz naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, natomiast ich przyjście może przyspieszyć m.in. tryb życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a ponadto kontroli i korzyści w najniższych czynnościach. Mogą liczyć problem np. z stałą toaletą – wtedy stosowane będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może działać także mężczyzn. To jedyna spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Że stanowić dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej jednakże jego motywacją są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Myślibórz

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dorosłych, ale także zastosować odpowiedni system leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to dodatkowa z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia nowości w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, a pany jest u kobiet po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej kojarzy się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw prac oraz zdarzeń, problemy z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie sam i zapomni ważnych spraw – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na środek, odkręci gaz, wyjdzie tenże na miasto i nie będzie znał wrócić – może się to dokonać tragicznie. Zaburzenia pamięci to ważna i podstępna dolegliwość, często – pomimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może wówczas stanowić ale także otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego pozycję. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwykle u osób po 65. roku życia – cierpi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwykle w początkowym stadium. Wada jest produktem procesów powstających w naczyniach tętniczych w liczbę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni tryb trwania a niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie ogromnych sumy alkoholu, a także uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić sposób życia a dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania prowadzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Myślibórz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o