Regenerujące minerały

Regenerujące minerały avon

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w okresach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu normalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem także nowe pierwiastki śladowe są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Biszofit teraz te pierwiastki zawiera. Z kolei kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn także nowych szkodliwych substancji. Dzięki stronom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest bardzo łatwa także znacznie efektywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, i w szczególności niedobór magnezu robią nie tylko ciągłe zmęczenie. Stanowi to sporo większe konsekwencje, gdyż negatywnie oddziałuje na zlecenie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w polskim układzie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego formy. Wynosi on także dobre właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po gorącym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort powiązany z stałym wysiłkiem psychofizycznym. Składa się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi samą spośród najbardziej wydajnych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po ciężkim dniu lub innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko łatwa w użytkowaniu, lecz jednocześnie bardzo skuteczna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do duzi energii po ukończonych kontuzjach.
Jak dużo regenerować ciało po ciężkim dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Natomiast nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z użyciem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ostatnią wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w tej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie mocna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można stosować również, jeżeli w przypadku spuchniętych i obolałych stóp. Mała ilość płatków z ciepłą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla kobiet, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest kierowanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli zostawia ją nawilżoną i odprężoną.

W form, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w chorych miejscach, bądź po prostu istnieje potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z prawdziwym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość wiele się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje również do przygotowania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie materiału i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diet magnezowej istotną rzeczą jest czerpanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich pracy. Istotne jest jeszcze, aby produkty były certyfikaty dopuszczające je do obrotu na obszarze Unii Europejskiej.

Dużo wiedz o kremach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *