W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, może wejść pod jego opiekę. Nadzorowanie przebiegu całej ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce i dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym lepiej. Dlatego, jeżeli przypuszczasz, że jesteś w ciąży absolutnie nie zwlekaj z wizytą. Po potwierdzeniu ciąży – przez badanie USG – lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród nich znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* badanie krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży niezwykle ważne są regularne wizyty u lekarza i wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Wśród tych, które mama musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona prowadzić może do uszkodzenia płodu. W przypadku kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama musi być pod stałą opieką lekarza ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu wykonuje się także jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do czasu porodu.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o