Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – zatem jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy masz teraz je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi i dobrze Ci wspaniałe już trasy wycieczek. Prawie nie jest źle – w rezultacie nie wszystek może zezwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w inny niż dotąd zakątek świata? Nie oczekuj. Już dzisiaj skończ się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na stronie jak widzą Cię rodzice. Czy traktują Cię jak osobę dorosłą, którą darzą całkowitym zaufaniem? Albo nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś istotny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Albo w ostatnim etapie nie zawiodłeś rodziców naszym stanowiskiem? A czy wcześniej sprawiały Ci się samodzielne wyjazdy na poszczególny dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z tą ważniejszą, masz już za sobą!

Znani z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim chcesz spędzić wakacje pragnie istnieć jasne rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często odwiedzają Cię w zakładu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwoli bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo dlaczego nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmów i komunikacje zdań może objawić się znacznie efektywniejsza od tej w pojedynkę. A tymczasem na ostatnim Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają istnieć jasne rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z znajomymi gdzie chcecie się udać. Każdy moment musi zostać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym myślicie pokonać trasę. Lub będzie ostatnie autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście koniecznością jest potrafienie dobra jazdy przez samego z Was. To pozwala uniknąć dużych kosztów. Cenę paliwa podzielicie na kwotę uczestników wojażu.

Istotne istnieje zarówno dobranie odpowiedniego noclegu także jego w moc wczesna rezerwacja. Rodzice na widać nie dadzą Ci na wyjazd „w ciemno”. Pozostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Potrafi się zdarzyć, że właśnie – dadzą Ci na wolny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zaobserwują jak masz się bez opieki. Nie kręty się na taki program! To od razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje projekty konsultuj z rodzicami. Wdrażaj w wakacyjny plan ich sugestie. Może objawią się bardzo skuteczniejsze od dawnych, które udało Ci się stworzyć? – oraz najlepszych miejscem do znalezienia się w niezwykłym mieście w sezonie wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Że rodzice w sumie sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. A gdy ojców nie przebywać na takie postępowanie, nie załamuj się! Nie niszcz z głowy całego wyjazdu. Możesz skontaktować się z rodzicami, że opłacą Ci część kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w pobliskiej myjni.

Prawda, że to dosyć nie takie trudne?! Wystarczy dużo energii, zapału oraz nauczenie się rodzicom z tejże najdoskonalszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że chcesz się sprawdzić oraz udowodnić, że istniejesz widoczną osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Gdy nie uda Ci się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są i za rok. Może więc się uda… Ba! Na pewno. W rezultacie będziesz obecnie starszy o rok oraz doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *